Floral

مته گردبر

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مته ها انواع گوناگونی دارند که برای سوراخکاری استفاده می شوند.یکی از آن ها گردبر می باشد که برای سوراخکاری دایره ای شکل به قطر و ضخامت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

مته گردبر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

گردبر یک نوع مته می باشد که دارای دندانه های براده بردار است و یک سوراخکاری دایره ای شکل تمیز  و صاف برای کاربر ایجاد می کند.مته های گردبر با سرعت و پیشروی مناسب سوراخ را به بهترین شکل ایجاد می کنند.سوراخکاری با گردبرها بازده بالایی دارد وامکان سوراخکاری با قطرها و عمق های مختلف وجود دارد.غالبا گردبرها با جنس های زیر تولید می شوند: HSS  که فولاد تندبر است،HSS-CO  فولاد تندبر کبالت دار و TCT تنگستن کارباید یا سر الماسه.

گردبرها به جز سوراخکاری برای نصب اتصالات و لوله ها و رابط ها و... در صنایع شیشه و فلز و ساختمان و ام دی اف و... به کار می رود.

گردبرها برای متریالهای مختلف به کار می رود،گردبر ام دی اف،چوب،سرامیک،استیل.

 

گردبر ام دی اف

گردبرهای ام دی اف برای ایجاد سوراخ و برش روی ورق های ام دی اف استفاده می شوند.استحکام این نوع گردبرها مناسب برای برش های ام دی اف،سقف کچی،... می باشد.این نوع گردبر به گردبر هالوژن نیز شناخته می شوند چرا که برای درآوردن جای چراغ های هالوژن در سقف و دیوار ها کاربرد دارند.

 

گردبر چوب

گردبر سرامیک مخصوص سوراخکاری و ایجاد برش روی مواد سرامیکی از جمله کاشی،سفال،چینی و... می باشد.گردبر استیل هم برای فلزات مختلف،آهن و استیل استفاده می شود.برای فلزات نرم از دور بالای دریل و برای فلزات سخت از دور پایین دریل باید استفاده شود.

گردبر بایمتال یا استیل بر

از مزیت های گردبر ها  تنوع قطر آن ها می باشد.سرعت بالا،دقت سوراخکاری زیاد و خنک کاری مته از داخل و به صورت اتومات از مزایای دیگر گردبرها می باشد.

نظرات

 
   
 
Captcha