Floral

کارواش

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

کارواش یا واتر جت از کاربردی ترین دستگاه ها در مصارف خانگی و صنعتی می باشد.

کارواش و چند نکته کاربردی

خیلی از اوقات هست که نظافت و شستشو به وسیله شلنگ های متصل به آب به دلیل وسعت سطح کار یا کثیفی بیش از حد،سخت می باشد.اینجاست که کارواش ها دستگاه پرکاربردی می باشند.کارواش،آب را از یک لانس باریک با فشار زیاد پرتاب می کند و با این روش سطوح را با سرعت بالا تمیز می کند.مواد شوینده که در کارواش ها استفاده می شوند و باید به صورت مایع باشند،به کارواش کمک می کند تا سطوح به خصوص روغن و چربی را  با سرعت بیش تری تمیز کند.به این نکته توجه کنید که ماده شوینده حتما باید به صورت مایع باشد.با توجه به اینکه کارواش از آب برای شستشو استفاده می کند خطر خوردگی و... برای سطوح وجود ندارد.کارواش ها مصارف خانگی و صنعتی دارند.مصارف خانگی کارواش،شامل شستن ماشین،سنگفرش،نما،راهرو،شیشه،پارکینگ،حیاط،میز و صندلی و... می شود.مصارف صنعتی کارواش نیز شامل چربی برداری،رسوب زدایی،رنگ برداری،شستشوی فضاهای بزرگ کارگاهی و دستگاه ها و تاسیسات صنعتی و... می شود.رمز موفقیت کارواش فشار بالای آب می باشد.کارواش هایی که بین 100 تا 160 بار فشار دارند برای مصارف خانگی مناسب می باشند.مهم ترین قطعه در کارواش،پمپ می باشد که با موتور برقی یا دیزلی(بنزینی) کار می کند.موتورهای بنزینی قدرت بالاتری دارند اما مصرف آب در این نوع کارواش ها بیش تر است و وزن بالاتری دارند و غالبا مصرف صنعتی دارند.کارواش های برقی ارزان تر،سبک تر و امکان حمل دارند.

چند نکته در نحوه شستشو به وسیله کارواش:

اگر برای شستشو از مواد شوینده استفاده می کنید،بهتر است اول با استفاده از آب عاری از هرگونه مواد شوینده،سطح را تمیز کنید و بعد با تغییر نازل،ماده شوینده به سطح پاشیده شود،و بعد دوباره سطح را با آب بشویید.

شستشوی نمای خارجی:

برای شستن نمای خارجی ساختمان،نازل کارواش را به صورت 45 درجه نسبت به سطح و با فاصله مناسب نگه دارید.برای جلوگیری از ایجاد خط شستشو روی نما شستن را از پایین به بالا شروع کنید و به شکل عمودی انجام دهید.

شستشوی محوطه های بزرگ:

برای شستن فضاهای بزرگ،فشار آب را به تدریج زیاد کنید و دسته را نیز به همین شکل بلندتر کنید و با یک فشار ثابت شستشو را انجام ندهید.

شستشوی شیشه:

برای شستن شیشه و پنجره از فشار زیاد استفاده نکنید تا باعث شکسته شدن شیشه نشود.همیشه از فشار پایین استفاده کنید.

 

نظرات

 
   
 
Captcha